Artėjant žiemai: 4 būdai susidoroti su drėgmės pertekliumi namuose

Artėjant žiemai pašalinkite iš namų drėgmės perteklių!

Drėgmė žiemą gali sukelti rimtų problemų.

Su žiema ateina lietus ir šaltis. Kad šaltis nepatektų į vidų statomi energiją taupantys ir apšiltinti namai. Be natūralios ventiliacijos, kai oras iš išorės patenka į vidų, namuose uždaromas didelis drėgmės kiekis. Ką turėtumėte daryti, kad suvaldytumėte drėgmės kiekį namuose žiemą?

 

1. Kontroliuokite drėgmės šaltinius

Dujinių viryklių ir drabužių džiovyklių oro išleidimas turi būti išvestas į lauką, kad šiltas ir labai drėgnas oras iš tokių prietaisų neliktų viduje ir neprisidėtų prie jau šilto ir drėgno oro namo viduje. Naudodami virtuvės ir vonios oro ventiliatorių galite apsisaugoti nuo kondensacijos. 

 

2. Vėdinimas žiemą

Šaltame ore žiemą yra mažiau vandens, todėl jis yra ne toks drėgnas. Tokiam orui patekus į vidų drėgmės kiekis patalpose sumažėja. Tai vyksta senesniuose namuose, bet naujuose ar renovuotuose namuose būtinos ventiliacijos angos arba reikia reguliariai atidarinėti langus ir duris, kad oras galėtų cirkuliuoti ir būtų išlaikytas tinkamas patalpų drėgnumo lygis.

Reguliarus vėdinimas padės palaikyti tinkamą patalpų drėgnumo lygį.

3. Pašildykite patalpas

Trečiasis būdas drėgnumui suvaldyti yra padidinti patalpų temperatūrą. Namų šildymas naudojant centrinio šildymo sistemą ar krosnį sumažins santykinį drėgnumą, nes aukštesnės temperatūros ore gali išsilaikyti daugiau vandens. Taip yra suvaldomas drėgnumas, nes šildymas atsveria ore esančios drėgmės perteklių, kurį generuoja šiuolaikinis gyvenimo būdas.

 

4. Pastatykite drėgmės sugėriklį

Pagalvokite, ar nereikėtų pastatyti namuose drėgmės sugėriklio, kuris padėtų atsikratyti perteklinės drėgmės ir sukurti jaukią atmosferą kiekviename kambaryje.

Drėgnumo lygis jūsų miegamajame bus tinkamas, jei pastatysite jame drėgmės sugėriklį.

Jei gyvenate naujame arba visiškai renovuotame name, įsidėmėkite šiuos patarimus ir daugiau nebeturėsite su drėgme susijusių problemų.