Skip to Content
4 įprasti požymiai, bylojantys apie drėgmės sukeliamas problemas; juodasis pelėsis tėra vienas iš jų

Sužinokite, ar jūsų namuose kilo problemų dėl drėgmės, ieškodami būdingų ženklų.

Kai kurie iš didelės drėgmės padarinių yra juodasis pelėsis, miltligė ir kiti grybeliai.

Žmonės ne visada žino, kad jų namuose iškilo su drėgme susijusių problemų. Toliau pateikiame 4 įprastus požymius, leisiančius jums nustatyti, ar šios problemos būdingos ir jūsų namams.

 

1. Pelėsiai ir miltligė ant sienų

Jei vonioje neužtikrintas pakankamas vėdinimas, galintis nukreipti į viršų kylančius garus, dažnai iškyla problemų dėl juodojo pelėsio ant lubų arba viršutiniuose sienų kampuose. Šie padariniai yra susiję su pertekline drėgme, uždaryta mažoje erdvėje. Drėgmės sugėriklis tokiose vietose gali būti itin naudingas, nes gali sumažinti drėgmės kiekį ir jos sukeliamą žalą. 

Juodasis pelėsis gali atsirasti itin drėgnose vietose.

2. Tvyrantis pelėsių kvapas ir bloga savijauta

Pelėsis ne tik palieka bjaurių dėmių ant sienų, lubų ir baldų, bet taip pat gali turėti neigiamą poveikį jūsų savijautai. Pelėsis gali sukelti nemalonų kvapą jūsų kambariuose, o kartais gali sukelti nosies užgulimą, gerklės dirginimą, kosulį ar švokštimą. Jei pastebėjote vieną arba daugiau iš šių problemų, tai gali būti ženklas, kad jūsų namuose yra pelėsių, kurių atsiradimą lėmė per didelis patalpų drėgnumas.

3. Kondensatas ant sienų ir langų arba aplink juos

Dideliam drėgmės kiekiui susilietus su šaltu paviršiumi, pvz., langu žiemą, dėl vėsesnio oro drėgmė pavirsta skysčiu. Ant vidinės langų pusės susiformuoja į rūką panašus kondensatas.

 

4. Dažų ir tapetų lupimasis

Jei jums atrodo, kad savo sienas atnaujinate dažniau nei turėtumėte, tikriausiai turite su drėgme susijusių problemų. Perteklinė drėgmė neleidžia tapetams tinkamai prisiklijuoti prie sienų. Dėl jos taip pat gali atsilupti arba išsipūsti sieninių dažų danga.

Jei aptikote bent vieną iš šių požymių, tikriausiai jūsų namuose yra per daug drėgmės. Nesijaudinkite, perteklinę drėgmę jums padės pašalinti drėgmės sugėriklis. Pastatykite jį patalpose, kuriose labiausiai pastebimas didelės drėgmės poveikis.

Jus taip pat gali dominti