Skip to Content
Viskas, ką jums reikia žinoti apie drėgmę.
Dažnai užduodami klausimai

Raskite atsakymus į klausimus apie drėgmę ir drėgmės sugėriklius, pvz., koks tinkamiausias drėgnumo lygis namuose, kaip nustatyti drėgmės perteklių arba kaip veikia drėgmės sugėriklis.

Jei drėgmės perteklius negali išsisklaidyti, jis kaupiasi šaltose namų vietose, pvz., ant langų, nešildomose patalpose ar neapšiltintose sienose. Kondensatas ant lango yra pirmasis perteklinės namų drėgmės požymis. Jis taip pat sukelia šalčio pojūtį. Laiku neišsprendus didelio drėgnumo keliamos problemos, galimi padariniai yra pelėsio ir miltligės plitimas, kondensacija ant langų, atsilupantys tapetai, dažų dangos išsipūtimas, pelėsių kvapas ar geltonos dėmės ant drabužių ir odinių medžiagų.

Drėgmės ateina iš išorės – per atidarytas duris ar langus, pamatus ir sienas – arba atsiranda dėl namuose atliekamos veiklos. Atlikdama savo kasdienius veiksmus, pvz., maisto ruošimą, maudymąsi vonioje ar po dušu, dujų deginimą, įprasta šeima per dieną vidutiniškai išleidžia į orą 12 litrų vandens. Šaltuoju laikotarpiu, kaip izoliuojame namus nuo šalčio, mes iš tikrųjų uždarome visą šią drėgmę viduje.

Drėgmės sugėriklis yra oro sausintuvas, t. y. prietaisas, padedantis kontroliuoti drėgnumą. Jis padeda kovoti su didele drėgme jūsų patalpose – sugerdamas drėgmės perteklių ir neutralizuodamas blogą kvapą, užtikrina namų oro gaivą ir puikią atmosferą. Jei nežinote, kaip sumažinti drėgmės kiekį namuose, labiausiai jums tiktų drėgmės sugėriklis.

Priklausomai nuo patalpose dydžio ir drėgnumo lygio, mūsų drėgmės sugėrikliai yra geriausias pasirinkimas spręsti drėgmės keliamas problemas. Drėgmės sugėriklis MICRO tinka naudoti mažose, iki 10 m², patalpose. Šis prietaisas naudojamas su MICRO tablete „du viename“ (neutralia) ir MICRO tablete „trys viename“ (aromaterapine). Iki 20 m² arba iki 40 m² patalpoms, kuriose itin drėgna, siūlome prietaisą AERO 360° – mūsų veiksmingiausią drėgmės sugėrimo sistemą spręsti drėgmės keliamas problemas. 40 % didesnis veiksmingumas kovojant su pertekline drėgme*. Šiam prietaisui tinka keičiamosios tabletės AERO 360°. Veiksmingas ir prieinamas sprendimas yra drėgmės sugėriklis Basic, kurį galima rinktis dviejų dydžių – iki 20 m² ir iki 40 m² patalpoms. Mini paketėliai Minifresh veiksmingai kovoja su drėgmės pertekliumi mažose erdvėse, pvz., spintose, indaujose ar batų lentynose.
* palyginti su Henkel standartine sistema

Surinktas drėgmės sugėriklis pradeda veikti iš karto, kai keičiamoji tabletė susiliečia su ore esančia drėgme.  Dėl aktyviųjų keičiamosios tabletės kristalų drėgmės sugėrikliai pašalina iš oro drėgmę ir paverčia ją tirpalu. Pamatysite, kad prietaiso rezervuare kaupiasi tirpalas. Šalindama drėgmę, keičiamoji tabletė palaipsniui mažėja, kol galiausiai visiškai ištirpsta. Mūsų drėgmės sugėrimo prietaisai yra saugūs, nes jie nenaudoja elektros. Drėgmės sugėrikliai padės jums atsikratyti perteklinės drėgmės ir palaikyti tinkamą namų drėgnumo lygį.

Mūsų drėgmės sugėrikliai nėra elektriniai oro sausintuvai. Jų veikimui nereikia elektros energijos. Tai reiškia, kad kovodami su drėgmės keliamomis problemomis jie nekelia jokio triukšmo! Nepaisant to, kad tai nėra elektriniai prietaisai, jie vis tiek yra labai veiksmingi.

Ceresit drėgmės sugėriklis gali būti naudojamas bet kokioje jūsų namų patalpoje, kurioje reikia išspręsti perteklinės drėgmės keliamas problemas. Drėgmė gali paveikti bet kurią jūsų namų patalpą – rūsį, pusrūsį, vonią, virtuvę, garažą, miegamąjį ar svetainę. Mūsų prietaisams nereikalinga elektros energija, todėl juos galite naudoti nameliuose-autopriekabose, mobiliuosiuose nameliuose, valtyse ir vasarnamiuose. Mūsų drėgmės sugėrikliai padės suvaldyti drėgnumą bet kuriame kambaryje.

Siekdami didžiausio veiksmingumo ir geriausių rezultatų, Ceresit drėgmės sugėriklį reikėtų pastatyti bent 10 cm atstumu nuo sienos. Tai užtikrins pakankamą oro cirkuliaciją aplink prietaisą ir drėgmės pašalinimą. Patartina laikyti drėgmės sugėriklį vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje. Taip pat svarbu nestatyti prietaiso prie šilumos šaltinių, nes jie turės įtakos jo veikimui.

Priklausomai nuo drėgmės sugėrimo prietaiso, jį galima naudoti skirtingo dydžio patalpose, kuriose reikia kovoti su drėgmės keliamomis problemomis. Ceresit AERO 360° ir Basic drėgmės sugėrikliai tinka 20 m² arba 40 m² patalpoms, priklausomai nuo drėgnumo lygio ir patalpos temperatūros. Ceresit drėgmės sugėriklis MICRO padės suvaldyti drėgnumą iki 10 m² patalpose. Perteklinei drėgmei mažinti mažose erdvėse, pvz., spintose, indaujose ar batų lentynose, labiausiai tinka mini paketėliai. Ceresit drėgmės sugėriklis yra tinkamiausias įrankis  sumažinti perteklinę drėgmę jūsų namuose. Jums tereikia nuspręsti, kokioje patalpoje jums reikia drėgmės sugėriklio, ir pasirinkti tinkamiausią prietaisą.

Siekiant sumažinti drėgnumo lygį vonioje, joje gali būti pastatytas bet kuris iš mūsų drėgmės sugėriklių. Šis prietaisas padeda šalinti patalpų drėgmę, tačiau jis neapsaugo nuo vonioje laikinai tvyrančių garų maudymosi metu arba po jo. Tačiau, sugerdamas perteklinę drėgmę po jūsų kasdienių veiksmų, jis apsaugos vonią nuo bet kokių kvapų.

Jei drėgnumui suvaldyti naudojate Ceresit AERO 360º, pirmuosius lašelius pastebėsite per 12 valandų, priklausomai nuo atitinkamos patalpos drėgnumo lygio ir temperatūros. Vienos keičiamosios tabletės pakaks iki 3 mėnesių 20 m² patalpoje (naudojant pavienį prietaisą) arba 40 m² patalpoje (naudojant dvigubą prietaisą).

Jei drėgmei pašalinti naudojate Ceresit MICRO, pirmuosius lašelius pastebėsite per 24 valandas, priklausomai nuo patalpos drėgnumo lygio ir temperatūros. Vienos tabletės šiame prietaise pakaks iki 2 mėnesių naudojant 10 m² patalpoje.

Nuolat naudodami bet kurį iš mūsų prietaisų, savo namuose užtikrinsite puikią atmosferą.

Priklausomai nuo to, kokį drėgmės sugėriklį naudojate, keičiamosios tabletės pakaks nuo 2 iki 3 mėnesių laikotarpiui. Jei naudojate Ceresit AERO 360°, keičiamosios tabletės pakaks 3 mėnesiams iki 20 m² patalpoje (naudojant pavienį prietaisą) arba 40 m² patalpoje (naudojant dvigubą prietaisą). Jei naudojate Ceresit  drėgmės sugėriklį MICRO, iki 10 m² patalpoje tabletės pakaks 2 mėnesiams. Abiem atvejais tablečių veikimo laikas priklausys nuo patalpos drėgnumo lygio ir temperatūros.

Drėgmės sugėriklio tabletė pašalina drėgmę ir paverčia ją tirpalu. Šio proceso metu tabletė palaipsniui mažėja, kol galiausiai visiškai ištirpsta. Matysite, kad prietaiso rezervuare susikaupė tirpalo. Aero 360° keičiamoji tabletė įprastai veikia tris mėnesius, o MICRO tabletė – du mėnesius (priklausomai nuo patalpos drėgnumo lygio ir temperatūros).

Kad drėgmės sugėrimas vyktų nenutrūkstamai, Aero 360° prietaisas turi tabletės keitimo indikatorių – tirpalui pasiekus raudonąją indikatoriaus liniją, jums reikia pakeisti tabletę.

Jei tabletė visiškai ištirpo, o rezervuaras yra pilnas, išpilkite jame esantį tirpalą į tualetą. Nepatartina pakartotinai naudoti šį skystį kitais tikslais, pvz., augalams laistyti. Kad būtų patogiau ir saugiau, Aero 360° prietaisas turi specialią angą rezervuarui ištuštinti – atidarykite ją ir išpilkite tirpalą į tualetą. Po to, jei reikia, nuvalykite išpylimo angą.

Pelėsių kvapas uždarose patalpose – tai perteklinės drėgmės pasekmė. Norėdami pagerinti vidaus atmosferą ir atsikratyti nepageidaujamo kvapo, patariame naudoti Ceresit drėgmės sugėriklį.

Jei norite ne tik neutralizuoti pelėsių kvapą, bet ir paskleisti namuose malonų aromatą, patariame naudoti mūsų aromaterapines keičiamąsias tabletes.

Mažoms erdvėms, pvz., spintoms, stalčiams, indaujoms ar batų lentynoms, labiausiai tinka mini paketėliai. Jie padeda sumažinti drėgmę ir paskleidžia malonų kvapą.

Ceresit mini paketėliai – tai vienkartiniai drėgmės sugėrikliai, kurie sumažina drėgmės kiekį ir paskleidžia malonų kvapą. Jie sugeria perteklinę drėgmę mažose erdvėse, pvz., spintose, indaujose ar batų lentynose, ir ją sulaiko, taip apsaugodami jūsų asmeninius daiktus.

Norėdami panaudoti tokį paketėlį, tiesiog išimkite jį iš pakuotės ir padėkite baltąja puse į viršų arba pakabinkite norimoje vietoje. Įsitikinkite, kad baltoji pusė neliečia audinių. Paketėlis pradeda veikti iš karto, vos išėmus jį iš apsauginio maišelio. Paketėlyje besikaupiantis vanduo virsta geliu. Jei visas paketėlio turinys pavirto geliu, paprasčiausiai pakeiskite jį nauju paketėliu, o senąjį išmeskite.

Jus taip pat gali dominti

  • 3 min. skaityti
    Sužinokite, koks yra tinkamiausias drėgmės lygis jūsų namams

    Drėgmė yra labai svarbi jūsų savijautai.

  • 3 min. skaityti
    5 priežastys, kodėl jūsų namuose yra per daug drėgmės

    Sužinokite, kas sukelia drėgmę jūsų namuose.