Skip to Content
4 veiksmai, kaip išnaikinti pelėsį ir visam laikui apsisaugoti nuo drėgmės sukeliamų problemų

Pagrindiniai veiksmai ir patarimai, kaip išspręsti su namų drėgme susijusias problemas.

Kaip atsikratyti pelėsių?

Pelėsis ir miltligė gali sukelti jums problemų. Galima naudoti pelėsiams naikinti skirtus produktus, bet yra ir kitų būdų, leidžiančių lengvai ir veiksmingai pasiekti norimą rezultatą. Sužinokite, kaip išnaikinti pelėsį atliekant 4 paprastus veiksmus:

1. Kovokite su priežastimi: drėgme

Pelėsį ir miltligę iš esmės sukelia didelis drėgnumas. Jei pašalinsite miltligę, bet nesumažinsite drėgnumo, jūs tik atidėsite tai, kas neišvengiama, vėl atsiras juodasis pelėsis ir kitų rūšių grybelis. Todėl be to, kad išsiaiškintumėte, kaip pašalinti pelėsius, taip pat turite žinoti, kaip sumažinti drėgmės kiekį.

2. Pašalinkite pelėsius

Kaip pašalinti pelėsius? Jei pastebėjote šių grybelių, turėtumėte pagalvoti apie pelėsio ir miltligės išnaikinimą. Su jais galima kovoti skirtingais būdai, tačiau patogiausia būtų įsigyti pelėsius naikinantį purškiklį, kuriuo lengvai pašalinami pelėsiai ir miltligė.

Gaminiai pelėsiams naikinti gali padėti išnaikinti jau išsivysčiusius pelėsius ir miltligę.

3. Valykite ir vėdinkite

Svarbu yra valyti paviršius ir medžiagas, kurios yra dažniausiai pažeidžiamos pelėsių, pvz., knygas, baldus ir drabužius. Taip pat reguliariai atidarinėkite langus, kad į namus ir tokias patalpas, kaip pastogė, miegamasis ar virtuvė patektų gryno oro. Siekiant sumažinti drėgmės kiekį šiltose ir mažose erdvėse, pvz., virtuvėje ar vonioje, reikėtų naudoti ventiliatorių.

4. Geriausias sprendimas yra prevencija

Siekiant pašalinti pelėsius ir kitus nepageidaujamus padarinius, reikia kontroliuoti patalpų drėgnumą. Kaip minėjome anksčiau, pelėsis ir miltligė išsivysto drėgnose erdvėse. Atsikratyti drėgmės pertekliaus paprasta, jei turite drėgmės sugėriklį. Tai yra labai naudingas prietaisas, padėsiantis sumažinti drėgmės kiekį ir užtikrinsiantis jaukų namų klimatą. Palaikydami tinkamą drėgmės lygį jūs apsaugosite savo namus nuo neigiamų perteklinės drėgmės padarinių.

Pelėsių gali atsirasti bet kuriame namų kambaryje, net miegamajame. Drėgmės sugėriklis gali padėti užkirsti kelią pelėsiui.

Dabar jau žinote, kaip kovoti su pertekline drėgme, todėl pelėsiai ir kiti jos nepageidaujami padariniai nebeturėtų kelti jums problemų. Įsidėmėkite – svarbiausiai yra prevencija ir tinkamos drėgmės išlaikymas. Dabar jūs jau žinote, kas padės tai padaryti, drėgmės sugėriklis. Pastatykite jį tokiose patalpose, kurioms būdingas aukštas drėgnumo lygis, pvz., vonioje ar virtuvėje. Taip pat nepamirškite vėdinti namų.

Jus taip pat gali dominti