Skip to Content
Ar žinojote, kad oras jūsų namuose gali sukelti su drėgme susijusių problemų?

Perteklinei drėgmei jūsų namuose įtakos gali turėti oras.

Oras taip pat yra vienas iš pagrindinių veiksnių, prisidedančių prie didelės drėgmės namuose.

Ar žinojote, kad drėgnumas nurodo ore esantį vandens kiekį? Tai yra vadinama santykiniu drėgnumu. Įprastai ore daugiau vandens yra aukštesnėje temperatūroje. Pavyzdžiui, jei santykinis drėgnumas yra 100 %, tai reiškia, kad ore yra didžiausias įmanomas vandens kiekis tam tikroje temperatūroje. Tai reiškia, kad santykinis drėgnumas priklauso nuo oro pokyčių. Lietus, sniegas (ypač tirpstantis viduje nuo drabužių, batų ir t. t.) ar tvankus oras gali padidinti drėgmės kiekį jūsų namuose ir sukelti jos perteklių. Dėl šalto oro ant langų vyksta kondensacija.

Esant šaltesniam klimatui idealus patalpų drėgmės lygis turi būti subalansuotas tarp kondensato susidarymo ir geros žmogaus savijautos sąlygų. Jei yra šalta ir drėgna, drėgmės yra daug, todėl ji gali kondensuotis ant šaltų paviršių.  Kai įstrigusi didelė drėgmė nėra filtruojama, namuose gali atsirasti pelėsių ir kitų alergenų, kurie gali apgadinti jūsų namus ir turėti pasekmių jūsų sveikatai.

Kartais didelė drėgmė namuose aptinkama ir šiltuoju laikotarpiu. Jei lyja, bet lauke yra šilta arba karšta, vanduo garuodamas paprastai kyla nuo žemės paviršiaus, sukurdamas drėgmės sluoksnį. Ši drėgmė lieka žemės lygyje, kol vėjas ją nupūs. Ji taip pat gali patekti į vidų ir sukelti tvankumo bei lipnumo pojūtį.

Drėgmės sugėriklis gali apsaugoti nuo perteklinės drėgmės rūsyje.

Dabar jūs žinote, kokią įtaką perteklinei patalpų drėgmei gali turėti oras. Vidaus drėgmės kiekį mes patariame sumažinti naudojant drėgmės sugėriklį. Esant šaltesniam klimatui, ypač jei sninga ar lyja, drėgmės sugėriklis padės sumažinti namuose esančios drėgmės ir kondensato kiekį. Tačiau, esant šiltesniam ir tvankiam orui, drėgmės sugėriklis kartu su oro kondicionieriumi palaikys vėsesnę ir gaivesnę namų aplinką.

Jus taip pat gali dominti