Skip to Content
5 požymiai, kad jūsų namuose pernelyg didelis drėgmės kiekis

Įprastos vietos, kuriose dažniausiai pastebimas didelės drėgmės poveikis.

Ar jūsų namuose per daug drėgmės?

Ar kada nors susimąstėte, iš kur atsirado tvyrantis pelėsių kvapas jūsų vonioje ar juodos dėmės ant virtuvės sienų? Taip atsitiko todėl, kad patalpose yra per daug drėgmės. Sužinokite, kokie yra dažniausi ženklai, kad jūsų namuose per didelė drėgmė, ir įprastos vietos, kuriose pastebimas jos poveikis.

1. Kondensatas ant langų

Pelėsis atsiranda dėl perteklinio patalpų drėgnumo ir dažniausiai plinta šlapiose vietose. Todėl daugiausiai jis plinta prie langų. Esant šalto oro ir lango sąlyčiui, ant lango atsiranda kondensacija. Kondensatas gali nutekėti ant rėmo ir sukelti pelėsio augimą lango rėmo ir sienos sandūros vietoje.

2. Sienų ir lubų pažeidimai

Dažų sluoksnio įtrūkimas ar atsilupimas ar tapetų išsipūtimas rodo, kad galite turėti su drėgmės pertekliumi susijusių problemų ant sienų ar lubų. Pasižiūrėjus atidžiau galima aptikti nedideles dar neišplitusio pelėsio vietas. Lubų pelėsis dažniausiai yra pastebimas kaip išblukę dažai. Sienų pelėsis gali būti labai klastingas, nes gali augti po tapetais ir net sienų izoliacijoje.

Dažų lupimasis ar tapetų išsipūtimas gali reikšti, kad jūsų namuose yra per daug drėgmės.

3. Pelėsiai ir pelėsiais atsiduodantis baldų kvapas

Baldų nereikėtų statyti arti sienų, nes tai sumažina oro cirkuliaciją ir sukelia kondensaciją. Esant sąlyčiui su baldais, sienų pelėsis gali patekti į kušetes ir sukelti nemalonų pelėsiais atsiduodantį kvapą. Mediniai baldai taip pat pritraukia pelėsį, nes jie sugeria patalpose esančią drėgmę.

4. Pelėsiai vonioje ir virtuvėje

Jei mažoje patalpoje, pvz., vonioje ar virtuvėje, vėdinimas yra nepakankamas, tikėtina, kad joje kaupsis drėgmė. Dėl drėgmės pertekliaus pelėsis atsiranda duše arba ant virtuvėje laikomo maisto.

Jei pastebėjote bet kurį iš nurodytų padarinių, nedvejodami pastatykite namuose drėgnės sugėriklį, kuris padės jums atstatyti tinkamą drėgnumo lygį. 

Vonia dažniausiai yra drėgniausia namų vieta. Drėgmės sugėriklis gali padėti atsikratyti joje perteklinės drėgmės.

5. Pelėsiai ŠVOK sistemose

Oro kondicionavimo sistemos yra dažniausios vietos, kuriose atsiranda su pelėsiais susijusių problemų. Pelėsių kolonijos dažnai susiformuoja prie oro įėjimo angų arba ant oro filtro ir gali išplisti visoje sistemoje bei taip patekti į kiekvieną kambarį.

Ar esate pastebėję tokių ženklų? Ar įtariate, kad jūsų namuose per daug drėgmės? Jei norite užkirsti kelią šioms problemoms arba jų atsikratyti, jums gali padėti drėgmės sugėriklis, nes šis prietaisas sumažina perteklinį patalpų drėgnumą.

Jus taip pat gali dominti