Skip to Content
Patarimai, kaip kontroliuoti drėgmę ir kai kuriuos jos padarinius esant drėgnam orui.

Artėja itin drėgnas sezonas: patarimai, kaip suvaldyti drėgmę namuose

Suvaldykite drėgmę namuose drėgnuoju metų laikotarpiu.

Žmonės dažnai apibūdina žiemos orą kaip sausą ir žvarbų, o vasaros – kaip sunkų ir tvankų. Šie apibūdinimai yra susiję su skirtingu ore esančios drėgmės kiekiu. Nepaisant to, nepageidaujami perteklinės drėgmės padariniai pasireiškia būtent žiemą. Tinkamas namų drėgnumo lygis yra itin svarbus kalbant apie jūsų ir jūsų šeimos komfortą ir sveikatą. Toliau pateikiame tris patarimus, kaip geriausia suvaldyti drėgnumą jūsų namuose.

1. Dažniau vėdinkite

Perteklinės drėgmės keliamos problemos yra didesnės šaltuoju metų laikotarpiu, kai stengiamės apsaugoti savo namus nuo šilumos nuostolių. Vėdinimą gali pagerinti pučiamasis šildytuvas ar oro kondicionierius. Gerai vėdinkite namus ryte ir vakare (apie 5–10 minučių), kad drėgną vidaus orą pakeistų šaltas ir sausas oras iš lauko.

 

2. Atsižvelkite į tai, kaip laikote daiktus

Esant drėgmės pertekliui, t. y. kai viršijamas optimalus 50–60 % drėgmės lygis, kyla pavojus sveikatai ir susirgimų tikimybei daugiausia dėl to, kad namuose atsirado pelėsių. Nenorėdami, kad namuose atsirastų pelėsių, gerai pagalvokite apie tai, kur ir kaip padėjote savo stovyklavimo įrangą, skėtį ar lietpaltį. Atitinkamomis sąlygomis pelėsis gali atsirasti per dvi dienas, todėl nedžiovinkite daiktų patalpose, jei norite išvengti nemalonaus kvapo ir drėgmės, ypač mažose erdvėse.

 

3. Šiek tiek pakeiskite savo kasdienius įpročius

Norėdami suvaldyti drėgmę, turėtumėte šiek tiek pakeisti savo kasdienius įpročius. Pavyzdžiui, norėdami sumažinti drėgmės perteklių virtuvėje, ruošdami maistą uždenkite puodus dangčiu ir įjunkite gartraukį. Jei po dušu maudysitės trumpiau ir naudosite šiek tiek šaltesnį vandenį, vonioje bus mažiau drėgmės. Be to, lygindami nejunkite garų funkcijos visu pajėgumu ir nedžiovinkite skalbinių viduje, nes dėl to atsiras labai daug drėgmės, kuri be tinkamo vėdinimo bus įstrigusi jūsų namuose.

Skalbinių džiovinimas kambariuose padidina drėgmės kiekį ir gali sukelti nemalonų kvapą.

4. Pastatykite drėgmės sugėriklį

Norėdami suvaldyti patalpų drėgnumą žiemą turėtumėte pastatyti drėgmės sugėriklį. Šis prietaisas padės sumažinti perteklinį patalpų drėgnumą ir išlaikyti tinkamą drėgmės lygį drėgnose patalpose, pvz., vonioje ar rūsyje.

Rūsį vėdinti sunkiau, todėl jame dažniau kaupiasi perteklinė drėgmė. Drėgmės sugėriklis gali padėti suvaldyti drėgmę.

Prasidėjus žiemai nepamirškite apie šiuos naudingus patarimus, kaip suvaldyti perteklinę drėgmę namuose.

Jus taip pat gali dominti