Skip to Content
5 priežastys, kodėl jūsų namuose yra per daug drėgmės

Sužinokite, kas sukelia drėgmę jūsų namuose.

Kas sukelia drėgmę?

Galite paklausti savęs, kodėl jūsų namuose pernelyg daug drėgmės. Į šį klausimą yra daugiau nei vienas atsakymas. Didelę drėgmę namuose gali sukelti keli veiksniai. Bet kodėl ši problema iškilo būtent jūsų namuose? Kas sukelia drėgmę?

1. Skverbimasis per sienose esančias poras

Vanduo gali lengvai patekti į vidų pro mažyčius įtrūkius sienose ir turėti įtakos didesnei patalpų drėgmei. Taip dažniausiai atsitinka esant drėgnam orui, nes vanduo paprastai keliauja iš šiltų drėgnų vietų į šaltesnes ir sausesnes erdves.

2. Kapiliarumas dėl blogai įrengtų pamatų

Patalpose su dažnai naudojamomis gipskartonio konstrukcijomis 28 % oro prasiskverbia pro pačias sienas. Jei pamatinėms sienoms būdingas nuolatinis sąlytis su vandeniu, drėgmė gali įsiskverbti į sienas iki 1,5 m aukščio.

3. Protėkis vandentiekyje

Didelę drėgmę sukelia patalpose esantis vanduo. Pavyzdžiui, drėgmės lygiui viduje įtakos gali turėti lašantis čiaupas. Be to, iš skalbimo mašinos ar indaplovės vanduo taip pat turi panašų neigiamą poveikį ir yra viena iš pelėsį sukeliančių priežasčių.

 

4. Vandens garų kondensacija

Drėgmės kiekis priklauso nuo patalpų temperatūros skirtumų, o tai kartu su prasta oro cirkuliacija turi neigiamų pasekmių ir sukelia kondensaciją mažų ant sienų ir langų susiformuojančių vandens lašelių pavidalu.

5. Kasdienė veikla namuose

Įprasta 3 žmonių šeima per dieną vidutiniškai generuoja dvylika litrų vandens garų. Tokie veiksmai kaip maudymasis vonioje ar po dušu, maisto gaminimas ar drabužių džiovinimas prisideda prie didelio drėgmės kiekio.

Vienas iš veiksmų, padidinantis drėgmės lygį namuose, yra maudymasis po dušu.

Dabar jau žinote, kas sukelia drėgmę. Todėl galite apsaugoti namus nuo jos pertekliaus. Kai kuriais atvejais gali tekti remontuoti namus, bet dažnai jums padės vien drėgmės sugėriklis, kuris lengvai ir veiksmingai pašalina viduje susikaupusį drėgmės perteklių.

Jus taip pat gali dominti