Skip to Content
Apsaugokite savo namus nuo kondensato ir išvenkite jo poveikio

Kondensacija gali sugadinti jūsų asmeninį turtą.

Kas yra kondensacija ir kas ją sukelia?

Pastebėjote, kad jūsų langai rasoja? Sienos atrodo drėgnos? Tai yra kondensatas, kuris gali turėtineigiamos įtakos vertingiems daiktams jūsų namuose.

Kondensacija pastebima šaltu oru, kai namuose yra per daug drėgmės arba kai karšto oro patenka ant šaltų paviršių. Susidūręs su šaltu paviršiumi šiltas oras greitai atvėsta ir išskiria vandenį skystų lašelių pavidalu. Taip jūsų namuose gali atsirasti kondensato.

Kondensatas erzina: dažniausiai jis atsiranda ant langų, užšąla ant stiklo ir trukdo pro jį žiūrėti. Ant tokių paviršių perteklinė drėgmė lengviau kondensuojasi. Pavyzdžiui, kondensatas ant langų yra drėgmės pertekliaus namuose arba didelio temperatūros skirtumo viduje ir lauke padarinys. Aprasoję langai ir stumdomų durų stiklas taip pat gali reikšti, kad drėgmė gali kenkti jūsų namams. Dažniausias padarinys yra juodojo pelėsio atsiradimas ant lubų, sienų, langų rėmų, užuolaidų, spintelių, taip pat kampuose, kuriuose yra nepakankama arba išvis nėra oro cirkuliacijos. Galiausiai paminėtini tokie padariniai, kaip atsilupantys tapetai ar dažai, drėgmė ant rūsio sienų ir grindų.

Kaip užkirsti kelią kondensacijai?

Atlikdamas kasdienę namų veiklą, įskaitant prausimąsi, maisto ruošimą, skalbinių džiovinimą ir kvėpavimą, per dieną vienas žmogus generuoja apie 4 litrus vandens. Kai visa drėgmė yra uždaryta viduje, ji įsigeria į sienas arba laša žemyn ir kaupiasi ant grindų. Ji taip pat gali įstrigti tarp aplink esančių paviršių, pvz., prie lubų, po langais arba po baldais.

Apsisaugokite nuo kondensacijos ant langų naudodami drėgmės sugėriklį.

Kaip tokiu atveju užkirsti kelią kondensacijai?

Labai paprasta: gamindami įjunkite virtuvės ištraukiamąjį ventiliatorių ir, jei galima, uždenkite keptuvę dangčiu. Taip pat nepamirškite po karšto dušo nušluostyti drėgnus langus ir paviršius arba įrenkite vonioje ištraukiamąjį ventiliatorių ir įjunkite jį, kai maudysitės. Galiausiai, paprastas būdas išvengti kondensacijos yra pastatyti drėgmės sugėriklį. Toks prietaisas padės sumažinti namuose esančią perteklinę drėgmę. Pastatę sugėriklį vonioje, virtuvėje ar kitoje namų patalpoje sumažinsite kondensato kiekį.

Jus taip pat gali dominti