Skip to Content
Sužinokite, koks yra tinkamiausias drėgmės lygis jūsų namams

Drėgmė yra labai svarbi kalbant apie jūsų savijautą.

Koks yra tinkamiausias drėgmės lygis jūsų namams?

Siekiant išvengti su savo namais ir šeimos narių sveikata susijusių problemų, svarbu yra žinoti, kokia vidaus temperatūra yra tinkamiausia jūsų namams, ir koks yra pageidautinas drėgmės lygis. Per didelis arba per žemas drėgmės lygis namuose gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai.
 
Matuojant santykinį oro drėgnumą būtina atsižvelgti į temperatūrą ir drėgmės kiekį. Paprastai drėgnumas išreiškiamas procentais nuo 0 iki 100, kur 0 reiškia, kad visai nėra drėgmės. Nors vidaus temperatūra ir santykinis drėgnumas dažnai priklauso nuo asmens pasirinkimo, mokslininkai nustatė, kad vidutinis drėgmės lygis patalpoje paprastai svyruoja nuo 50 iki 60 procentų, o pageidaujama temperatūra yra nuo 19 iki 24 °C. Drėgmės lygis priklauso ne tik nuo oro sąlygų ir vietos, bet ir įvairios namuose atliekamos veiklos, pvz., maisto gaminimo, lyginimo, maudymosi, valymo ar skalbinių džiovinimo.
 
Aukštas drėgmės lygis rodo, kad jūsų namuose yra per drėgna, todėl kyla pavojus, kad namams bus padaryta žala, o tai galiausiai gali pareikalauti brangaus remonto. Norint sužinoti, ar drėgmė turi neigiamos įtakos jūsų namams, pakanka tiesiog vizualiai apžiūrėti viduje esančius paviršius. Kondensatas ant langų yra lengvai matomas. Jį galima pastebėti bet kur, pvz., vonioje, virtuvėje ir kitose vietose, kuriose yra stiklinių paviršių. Kitas didelės drėgmės ženklas yra šlapios dėmės, pelėsiai, atsilupantys dažai ar tapetai. Taip pat ant panašių paviršių galima užuosti miltligės kvapą. Galiausiai reikia atkreipti dėmesį į šeimos narius, kenčiančius nuo alergijos, nes didelė drėgmė dažnai apsunkina alergines reakcijas.
 
Problemų gali kilti ir dėl per žemo drėgmės lygio. Per mažas drėgmės lygis reiškia, kad trūksta drėgmės. Tai dažniausiai juntama žemesnėje temperatūroje – tuomet oras namuose būna sausas dėl to, kad šaltas oras negali išlaikyti vandens garų. Kai kurie iš akivaizdžių per mažos drėgmės požymių yra sausos lūpos, odos niežėjimas ir skaudanti gerklė.

Drėgmės sugėriklis gali padėti išlaikyti jūsų svetainėje tinkamą drėgmės lygį.

Santykinis oro drėgnumas gali skirtis dėl kelių priežasčių. Ir per didelis, ir per mažas drėgmės lygis gali sukelti rūpesčių bei problemų jūsų šeimai ir namams, todėl svarbu jį stebėti ir kiek įmanoma kontroliuoti. Jei nesate įsitikinę, kaip užtikrinti tinkamą drėgmės lygį savo namuose, jums padės drėgmės sugėrikliai. Jie pašalins drėgmės perteklių, o jūsų namų aplinka taps daug patrauklesnė.

Jus taip pat gali dominti