Skip to Content
3 galimi pakenkimai, kuriuos namuose sukelia per didelė drėgmė

Per didelės drėgmės poveikis viduje.

Per didelė drėgmė gali turėti neigiamų pasekmių jums ir jūsų namams.

Nuolatinis drėgmės perteklius gali turėti įvairių neigiamų padarinių. Gali atrodyti, kad perteklinis patalpų drėgnumas nėra ta problema, dėl kurios reikėtų itin jaudintis. Tačiau iš tikrųjų aukštas drėgnumo lygis namuose gali sukelti rimtą žalą.

1. Nuosavybės sugadinimas

Labiausiai tikėtina žala dėl perteklinės drėgmės tokiose patalpose kaip vonia, virtuvė ir rūsys. Mažos erdvės, pvz., persirengimo kambariai, drabužinės ir stalčiai, dažnai lieka nevėdinamos. Dėl tokiose mažose erdvėse uždarytos drėgmės ant tokių daiktų kaip drabužiai ar maistas gali atsirasti pelėsio. Dar vienas didelės drėgmės padarinys yra ant langų besikaupiantis kondensatas. Toks perteklinis vanduo gali nutekėti ant rėmo ir sukelti juodąjį pelėsį lango rėmo ir sienos sąlyčio vietose.

Pelėsis yra vienas iš dažniausių neigiamų padarinių, sukeliamų drėgmės pertekliaus namuose.

2. Poveikis sveikatai

Labai drėgnose patalpose sparčiai plinta pelėsis ir miltligė. Jie ne tik apgadina jūsų namus, bet taip pat skatina alerginių ligų vystymąsi. Įprastiniai požymiai gali būti odos dirginimas ir kvėpavimo takų infekcijos. Drėgna aplinka gali pritraukti erkių, dėl kurių taip pat paūmėja alerginės ligos.

3. Poveikis psichinei ir fizinei savijautai

Mūsų temperatūros pojūtis yra glaudžiai susijęs su drėgnumo lygiu. Mūsų juntama kambario temperatūra skirsis nuo faktinės, jei santykinis drėgnumas yra labai didelis. Jei ore yra daugiau drėgmės nei įprasta žmonėms atrodo, kad yra šilčiau arba šalčiau, nei yra iš tikrųjų.

Jei pastebėjote bet kurį iš nurodytų padarinių, nedvejodami pastatykite namuose drėgmės sugėriklį, kuris padės jums atstatyti tinkamą drėgnumo lygį. 

Jei pastebėjote bet kurį iš nurodytų padarinių, nedvejodami pastatykite namuose drėgmės sugėriklį, kuris padės jums atstatyti tinkamą drėgnumo lygį.

Jus taip pat gali dominti